tel. 785 545 699     kontakt@potegazywienia.pl

ŻYWIENIE ZDROWEGO NIEMOWLAKA, DZIECI

DIETETYKA ONLINE

Pierwsze 1000 dni jest to szczególny czas, wtedy możesz zrobić wiele dla swojego dziecka- w tym okresie zaczyna się programowanie żywieniowe.

Żywienie małego dziecka ma fundamentalny wpływ na jego zdrowie i rozwój teraz i w przyszłości

Odpowiednie żywienie w ciąży, podczas karmienia dziecka piersią oraz w jego pierwszych latach życia (tzw. 1000 pierwszych dni), zapewnia nie tylko prawidłowe wzrastanie malucha, optymalny stan odżywienia ale także wpływa na odległe skutki zdrowotne i rozwój- programuje stan zdrowia na kolejne etapy życia. Prawidłowe żywienie to:

- prawidłowy rozwój kości, stawów, mięśni

- ochrona przed otyłością- jest to problem zdrowotny a dla dziecka również duży powoduje dyskomfort w kontaktach z rówieśnikami

- prawidłowy rozwój i funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego, pamięć, koncentracja, większy potencjał intelektualny.

- rzadsze występowanie chorób cywilizacyjnych, które ostatnio stały się epidemią (otyłość, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, uczulenia, choroby alergiczne)

 

Jeśli jesteś mamą niemowlaka na pewno, jak każda mamę nurtuje Cię pytanie jak prawidłowo żywić malucha. Po etapie karmienia piersią nadchodzi kolejny ważny etap związany z wprowadzaniem pokarmów dodatkowych, uzupełniających do diety dziecka. Często bywa to etap pełny niepewności i wątpliwości:

-  od kiedy zacząć wprowadzanie nowych produktów uzupełniających?

- od jakich produktów zacząć rozszerzenie diety niemowlaka?

- jaka ilość będzie odpowiednia dla dziecka?

- jaka jest prawidłowa konsystencja pokarmu?

- co jest lepsze woda czy sok?

Odpowiedź na te oraz więcej pytań uzyskasz podczas indywidualnej konsultacji/porady żywieniowej lub uczestnicząc warsztatach! Zapraszam.